Codzienne obuwie Gore-Tex Surround®

nogi i żółte buty trekkingowe na nich nad kanionem rzeki w górach

Wygoda, stylowy wygląd i sucha stopa nawet podczas ulewy – myślisz, że połączenie tych elementów jest niemożliwe? Innego zdania jest twórca technologii Gore-Tex, który cały czas pracuje nad nowymi rozwiązaniami usprawniającymi komfort użytkowania obuwia w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Kolekcje wyposażone w wodoszczelną membranę dedykowane są nie tylko miłośnikom trekkingu, lecz stanowią też ciekawą propozycję dla użytkowników poszukujących funkcjonalnych butów na sezon jesienny.

Buty Gore-Tex Surround – co w nich innowacyjnego?

Obuwie z serii Gore-Tex Surround można łatwo rozpoznać po charakterystycznych otworach w podeszwie. Ich zadaniem jest sprawne odprowadzanie ciepła oraz wilgoci, żeby zapewnić jeszcze większy komfort użytkowania. Konstrukcja buta jest dodatkowo zabezpieczona wodoszczelnym laminatem, który zabezpieczono cienką warstwą niezwykle odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału. Dzięki takiej konstrukcji buty Gore-Tex Surround są niebywale lekkie i wygodne, a w dodatku chronią przed nadmiarem wilgoci.

Godnym uwagi rozwiązaniem są otwory wykonane w bocznej części podeszwy. Dzięki temu ciepło nie wydostaje się z obuwia tylko górną częścią, jak w przypadku standardowych modeli, lecz ma możliwość wydostawania się także przez podeszwę. Ten innowacyjny pomysł pozwala zadbać o suchość stopy nawet przy wysokich temperaturach.

Projektanci odpowiedzialni za modele z serii Gore-Tex Surround pomyśleli też o niezbędnej cyrkulacji powietrza. Otwarta konstrukcja buta sprawia, że nadmiar wilgoci i ciepła jest redukowany za pośrednictwem bocznych otworów wentylacyjnych. Dzięki temu Twoja stopa zawsze będzie sucha, co wpływa nie tylko na komfort, lecz również na bezpieczeństwo, ponieważ technologia chroni przed powstawaniem na skórze nieprzyjemnych otarć.

Gore-Tex Surround – buty do zadań specjalnych

Skrupulatnie przemyślana konstrukcja zarówno podeszwy, jak i cholewki w butach Gore-Tex Surround sprawia, że chętnie sięgają po nie miłośnicy trekkingu, wędkarstwa, polowania czy biegania. W dodatku rewolucyjne technologie połączono z przyjemnym dla oka designem, dlatego obuwie Gore-Tex znakomicie sprawdza się także podczas codziennego użytkowania. Wodoszczelna membrana jest skuteczna nawet w bardzo deszczowych warunkach, więc trudno o lepszy wybór obuwia na jesień.

Zarówno w turystycznych, jak i casualowych butach Gore-Tex Surround można znaleźć zaawansowaną membranę w postaci cienkiej warstwy ekspandowanego politetrafluoroetylenu. 9 miliardów porów na cal kwadratowy to gwarancja skutecznej ochrony przed deszczem. Do wyboru masz mnóstwo atrakcyjnych wizualnie fasonów i wariantów kolorystycznych, więc z pewnością znajdziesz model, który spełni Twoje indywidualne oczekiwania i pozwoli stworzyć szereg modnych i funkcjonalnych stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *