Jak uprawiać trekking?

buty górskie

W dzisiejszym wpisie dowiecie się jak uprawiać trekking! Masz dość leniwych urlopów all inclusive? Marzy Ci się pobyt, który zapamiętasz na długi czas? Idealną alternatywą dla bezproduktywnych dni spędzanych w kurortach jest trekking. Nawet nie wiesz, ile radości może sprawić wędrówka w trudnych warunkach terenowych. Jak się do niej przygotować? Co ze sobą wziąć, by ta przygoda nie zakończyła się po pierwszym kilometrze przebytej drogi? To prostsze niż myślisz.

Jak uprawiać trekking?
Jak uprawiać trekking? Buty-trekkingowe.com

Po pierwsze: planuj!

Trekking bez przygód? To raczej rzadkość, ale właśnie dzięki nim ten rodzaj turystyki zyskuje coraz większą popularność Mimo wszystko niektóre niespodzianki nie są zbyt mile widziane w czasie podróży. By ich uniknąć – planuj! I to na wielu płaszczyznach. Po pierwsze – przemyśl dokładnie trasę, którą chcesz pokonać. Jej długość dopasuj do własnych możliwości, uwzględnij czas i miejsce na postoje, Jeżeli zdecydujesz się na dłuższą, bardziej wymagającą wędrówkę, warto przygotować się także od strony fizycznej. Dłuższe spacery, biegi, od czasu do czasu trening siłowy dla wzmocnienia mięśni nóg – możliwości popracowania nad własną kondycją przed urlopem jest wiele. Wystarczy je odpowiednio wcześniej zaplanować.

 Po drugie: pakuj!

Co zabrać ze sobą na długą i chwilami wyczerpującą wędrówkę? Tu liczy się przede wszystkim umiar. Im więcej ze sobą zabierzesz, tym cięższy bagaż przyjdzie Ci nosić. Mimo to w Twoim plecaku powinien znaleźć się mały zestaw medycznej pomocy: plastry na otarcia, bandaż elastyczny oraz woda utleniona mogą okazać się zbawienne. Jeżeli podróżujesz w grupie, to warto dodatkowo obdarować jedną z osób kremem z filtrem oraz środkiem na ukąszenia owadów.

Po trzecie: przewiduj!

Jedną z podstawowych trudności osób przygotowujących się do trekkingu klasycznego (a zatem górskiego) jest ubiór. Co na siebie włożyć, by nie nabawić się zapalenia płuc, a z drugiej strony nie przegrzać organizmu? W tej kwestii liczy się przewidywalność. W górach pogoda bywa bardzo zmienna, dlatego najlepiej być przygotowanym na każdą ewentualność. Ważne jest przede wszystkim obuwie. Wybierając buty trekkingowe warto zdecydować się na nieco wyższą wersję – dla ochrony kostek i ścięgna Achillesa. W Twoim ekwipunku nie powinno zabraknąć także okrycia głowy, bluzy termicznej, przeciwdeszczowej kurtki. Dobrym rozwiązaniem są także nieprzemakalne spodnie z odpinanymi nogawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *