Buty trekkingowe na lato

Okres wakacji to doskonały moment na zorganizowanie sobie wypoczynku, na który składają się wycieczki górskie. Wówczas bowiem mamy spore szanse na dobrą pogodę i przez to przyjemniejszą wspinaczkę na wybrane szczyty. Taki aktywny wypoczynek wymaga od nas jednak wcześniejszego przygotowania i zaopatrzenia się w niezbędny sprzęt. Do najważniejszych rzeczy w wyposażeniu każdego turysty zdobywającego nawet niewielki szczyt należą między innymi odpowiednie buty trekkingowe, które zapewniają komfortową wspinaczkę.

W lecie częstym problemem są wysokie temperatury, które powodują, że nasze stopy nie tylko bardziej się pocą ale także dużo szybciej się męczą. Dlatego jeżeli planujemy wyjście w góry ważne jest aby znaleźć takie buty, które charakteryzują się dużą oddychalnością. Tylko w ten sposób wilgoć spowodowana poceniem się stopy będzie swobodnie odprowadzana. W tym wypadku znacznie częściej polecane jest obuwie trekkingowe, które nie posiada specjalnej membrany. Buty są wtedy niestety bardziej podatne na przemakanie, ale dużo lepiej oddychają.

Obecnie w ofercie wielu firm zajmujących się produkcją obuwia, można również znaleźć sandały trekkingowe, które mogą być doskonałą alternatywą dla typowych butów tego typu w okresie letnim. Oczywiście musimy pamiętać, iż nie chronią one naszej stopy w taki sposób jak buty trekkingowe. W związku z tym, jest to dobre rozwiązanie wyłącznie na łatwe trasy. Na szlaki bardziej zarośnięte i kamieniste musimy jednak zabrać pełne buty trekkingowe, najlepiej wykonane ze skóry naturalnej, które dobrze ochronią nasze kostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *