The North Face – jakościowe produkty outdoor

żółta kurtka the north face

Jedna z najpopularniejszych marek outdoorowych specjalizujących się w produkcji ubrań oraz specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego nie tylko podczas mniej i bardziej intensywnych pieszych wycieczek, ale również górskich wypraw, których nieodłączoną częścią są zmienne i bardzo nieprzewidywalne warunki atmosferyczne. O jaki brand chodzi? Oczywiście o The North Face – amerykańskiej marce, która na przestrzeni lat zapracowała sobie na miano eksperta od funkcjonalnych, trwałych i modnych rozwiązań, które pokochali także wielbiciele miejskiej mody.

Jak narodziła się tej światowej sławy firma, co kryje się za jej logiem i dlaczego buty North face, kurtki The North Face, czapki oraz plecaki opatrzone logo The North Face cieszą się tak dużym powodzeniem? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Jak niewielki sklep zamienił się w światowej sławy brand – historia marki The North Face

Wszystko zaczęło się w 1966 roku w San Francisco – to właśnie w tym niezwykle urokliwym, amerykańskim mieście Doug Tompkins (potomek osadników ze statku Myflower, członek zamożnej rodziny, którą można określić mianem założycieli Stanów Zjednocznych) oraz Susie Russell postanowili za 5 tys. pożyczonych dolarów otworzyć swój własny sklep ze sprzętem turystycznym oraz nartami o dumnie brzmiącej nazwie „The North Fcae”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „północną ścianę.

Wybór nazwy nie był oczywiście przypadkowy – obaj panowie byli bowiem żywo zainteresowani alpinizmem, w którym północna ściana zawsze stanowi nie lada wyzwanie nie tylko ze względu na swoje położenie, ale również najtrudniejsze i zarazem najzimniejsze warunki. Nie był to jednak jedyny przejaw inspiracji górskimi, ekstremalnymi warunkami, nawiązuje do nich bowiem również logo brandu The North Face, które przedstawia ścianę El Capitan, czyli formacji skalnej znajdującej się w Yosemite.

Wróćmy jednak do początków firmy, zachęceni pierwszymi sukcesami Tompkins oraz Russell po dwóch latach od powstania marki postanowili rozwinąć swoje skrzydła i zatrudnili Kenneth’a „Hap’a” Klopp’a, którego głównym zadaniem było sprawowanie pieczy nad projektowaniem, produkowaniem oraz rozprowadzaniem szerokiej gamy produktów The North Face.

Decyzja ta okazuje się jak najbardziej słuszna, dzięki Kennethowi firma wkracza na zupełnie nowy poziom, o czym najlepiej świadczy fakt, że kilka miesięcy później niepozorny, mały sklepik otwiera swoją pierwszą fabrykę oraz hurtownię, a zaprezentowane światu w 1969 roku plecaki The North Face Ruthsack cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wyróżniają się niewielką waga oraz funkcjonalnymi kieszonkami.

Choć od tamtej pory minęło już ponad 50 lat, to odnotowująca kolejne sukcesy marka wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród piechurów, snowboardzistów, narciarzy, a także miłośników sportowego stylu, który znakomicie sprawdza się również w miejskich warunkach.

North Face, nie tylko kurtki: Jakie produkty znajdziesz w ofercie firmy?

Jeśli dotąd wydawało Ci się, że wspomniana firma oferuje tylko i wyłącznie kurtki The North Face oraz czapki The North Face, którym niestraszne są nawet najniższe temperatury, to pozwól, że szybko wyprowadzimy Cię z błędu.

Choć wspomniane produkty ma w swojej szafie niejeden fan wygody i funkcjonalności z całego świata, to brand którego mottem jest hasło „Never stop exploring” może pochwalić się również imponującą kolekcją butów North Face, plecaków, koszulek, a także idealnych na chłodniejszą aurę projektów takich jak m.in. bluza The North Face, czy też polar The North Face.

Każdy z oferowanych przez firmę produktów odznacza się na tle propozycji od konkurencji trwałością, znakomitą jakością wykonania oraz solidnymi materiałami, a wykorzystywane do projektowania odzieży oraz butów nowoczesne technologie dodatkowo wpływają na komfort użytkowania i to właśnie z tego też względu grono miłośników The North Face stale się powiększa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *