Nie daj się oszukać! Jak rozpoznać podróbki?

dziewczyna w butach zimowych

W większości miejsc związanych z obuwiem można znaleźć porady “jak rozpoznać podróbki”. Jest to temat bardzo szeroki, ale zawsze warto się upewnić, że wydane pieniądze nie będą zmarnowane.

Szukanie pomocy z każdym wybranym do zakupu modelem może być trudne i nużące. Oczekiwanie na odpowiedź też jest irytujące, jeśli chcemy dokonać natychmiastowego zamówienia. Dlatego prezentujemy artykuł, który przynajmniej trochę pomoże Wam w tej sprawie :).

Jak rozpoznać czy sklep internetowy oferuje podróbki

Oto kilka wskazówek.

Wygląd strony

Oczywiście nie jest to główny aspekt, ale jeżeli zauważycie słabą grafikę i bezużyteczne teksty wiedzcie, że coś się dzieje :). Niedbałe grafiki wyglądające, jak z painta nie są wyznacznikiem, ale powinny wzbudzić Waszą czujność. Zdarza się, że właściciele oszczędzają na tym “mało ważnym” detalu. Jednak dobre sklepy będą starały się zachęcić odbiorcę przez dobre zdjęcia w witrynie. Poza tym nieestetyczny design witryny świadczy o braku profesjonalizmu.

Adres i opis WWW

Dobre sklepy posiadają w Url-u czystą nazwę. Wszelkie odmiany typu 12345nike2.com mogą świadczyć o braku oryginalnych produktów. Nie będziemy uogólniać, ale naprawdę warto na to spojrzeć. Kolejna sprawa – nagminne dodawanie słów kluczowych. Jeśli widzicie opis, w którym znajdują się tylko frazy tanie buty, tanie obuwie, cheap shoes, najtańsze obuwie i więcej, możecie mieć pewność, że to najtańsze obuwie jest fake’owe.

air-jordan

Oferta

Jeśli mimo powyższych symptomów zdecydujecie się odwiedzić podejrzane sklepy zwróćcie uwagę na asortyment modeli i produktów. Przede wszystkim żaden sklep nie oferuje zarówno oryginalnych butów, jak i podróbek. Nie i już! Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli zobaczycie jakiekolwiek “markowe” obuwie porzućcie nadzieje. Szkoda czasu i pieniędzy.

Biorąc pod uwagę obecny pęd świata może być ciężko, ale proponujemy sprawdzić stronę producenta, którego buty zamierzamy zamówić. Jeśli na stronie sklepu bądź aukcji znajdziecie baaardzo niezwykłe modele, to po prostu nie są one oryginalne. Podobna sytuacja jest z liczbą kolorów. Oczywiście, pewne kolekcje mają bogaty wybór odcieni, ale bez przesady. W niektórych sklepach znajdziecie modele, które NIGDY nie zostały wprowadzone na rynek przez oryginalnego producenta.

air jordan 3 fake vs real

Rzecz dla której zapuszczamy się w dalekie otchłanie internetowej sprzedaży – cena. W sumie na tym można było zacząć i zakończyć artykuł. Oryginalne buty mają swoją wartość! Wysoka jakość kosztuje. Nie ma co się oszukiwać. Firmy typu Nike bądź Timberland inwestują dużo w materiały i sposób wykonania obuwia. Oczywiście oferowane są zniżki, ale nie ma sposobności żeby buty, których cena regularna sięga kilku set złotych spadła do kilkudziesięciu. Bardzo mi przykro, ale jeśli chcecie mieć dobre obuwie po prostu musicie zainwestować.

Czas dostawy i lokalizacja

Sklepy oferujące oryginalne produkty nie muszą zwlekać. Jeśli dostawa odbywa się w czasie >10 dni, to już rozmawiamy o podróbkach. Sklepy oferujące markowe obuwie wysyłają je w ciągu max. 7 dni. Zapomnijcie też o zamawianiu produktów z np. Wietnamu. Może się zdarzyć, że służba celna zainteresuje się przesyłką. Wtedy nie macie ani butów, ani pieniędzy.

black-white-jordan real

Już wiecie jak rozpoznać podróbki. Mam nadzieję, że nie dacie się oszukać, tym bardziej że zbliża się czas świątecznych zakupów. Bądźcie roztropni i pamiętajcie – co tanie, to drogie.

Zapraszamy do komentowania 😉

Zdjęcia: fakeblack.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *