Trekking dla każdego

Trekking – to pojęcie funkcjonuje w naszych słownikach już od dawna, ale czy na pewno wiemy, co oznacza? Mówimy o odzieży, butach trekkingowych, rowerach do trekkingu i w każdym przypadku kojarzy nam się to z czymś ekstremalnym, wyczynowym. Zatem czy rodzaj turystyki, jakim jest trekking, mogą uprawiać wszyscy?

Informacje podstawowe o trekkingu

Samo słowo „trekking” pochodzi od byłego oficera garnizonu w Katmandu -Jimmy’ego Roberts’a. To on jako pierwszy użył go na określenie górskiej wyprawy. Od tego czasu pojęcie na stałe weszło w turystyczny żargon międzynarodowy na oznaczenie wysokogórskich wędrówek, których celem jest osiąganie dużych odległości pieszo. Trekkingowe wyprawy mogą trwać nawet kilka dni i zazwyczaj odbywają się na terenach wyobcowanych, o słabo rozwiniętej infrastrukturze. Co ciekawe trekking zazwyczaj kojarzy nam się z wędrówkami górskimi. Nie bez powodu, bo w tej klasycznej wersji jest zdecydowanie najpopularniejszy. Warto jednak wiedzieć, że trekking może przyjąć także wersje bardziej ekstremalne: pustynne, tropikalne, a nawet lodowcowe. Niektórzy decydują się także na trekking rzeczny, wulkaniczny czy bagienny.

Czy trekking jest dla każdego? 

trekking | butytrekkingowe.com

Wiele osób uważa, że trekking  jest sportem dla wybranych. Wysokogórską wędrówkę mylą z ekstremalną wspinaczką, a turystykę z profesjonalnym sportem. Tymczasem trekking to forma pośrednia. Zdobywamy szczyty, ale bez łańcuchów w dłoni. Wędrujemy po górach, ale wspinaczkę skalną zostawiamy profesjonalistom. Oczywiście wybierając się w (nawet kilkudniową) wyprawę musimy być przygotowani na wysiłek fizyczny. Posiadanie dobrej kondycji jest jak najbardziej wskazane, ale jeżeli nie masz doświadczenia w górskich podróżach, to nie skreślaj możliwości uprawiania trekkingu. Lubisz wyzwania i aktywny sposób spędzania wolnego czasu? Ten rodzaj turystyki jest dla Ciebie! Wystarczą dobre buty, mały zapas jedzenia i w drogę. To będzie niezapomniany urlop!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *