Rodzaje trekkingu

Lubisz podróżować, ale obca jest Ci idea bezproduktywnego leżakowania w luksusowym kurorcie? Kochasz aktywny tryb życia, a przy tym uwielbiasz poznawać nowe miejsca? Idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie trekking. To wymagająca forma turystyki, ale przekonasz się, jak ogromne pokłady satysfakcji za sobą niesie. Poznaj najpopularniejsze rodzaje trekkingu i ruszaj na swoją wędrówkę!

 

Trekking klasyczny – góry

Najpopularniejszą formą turystycznych wędrówek jest niewątpliwie trekking klasyczny, a zatem górski. Jest to forma pośrednia między zwykłą turystyka pieszą, a profesjonalną wspinaczką. Nazwę dyscypliny początkowo odnoszono właśnie do pieszych wędrówek po jednych z pasm górskich. Dziś ten rodzaj turystyki rozumie się już znacznie szerzej, a mimo to klasyczny trekking górski pozostaje najchętniej wybieraną formą pieszych wycieczek.

Sprawdź: Trekking – modny sport

W zależności od miejsca 

Inne rodzaje trekkingu wyróżnia się zwyczajowo ze względu na miejsce odbywanych wędrówek. I tak można mówić o trekkingu pustynnym, tropikalnym czy rzecznym. Wśród miłośników tej formy turystyki znajdują się także śmiałkowie podróżujący nietypowo szlakami lodowcowymi, a nawet wulkanicznymi. Ze względu dość uciążliwe warunki, niezbyt dużą popularnością cieszy się trekking na bagnach, choć i ten ma garstkę swoich wiernych fanów – na całym świecie.

Nieco inna forma – trekking rowerowy

Z tego samego zamiłowania do turystycznych wędrówek wyrasta inna – nieco odmienna forma trekkingu. Rowerowe wyprawy to, obok trekkingu klasycznego, jeden z najpopularniejszych sposobów na aktywne spędzanie wypoczynku. W tym wypadku niezwykle istotny jest odpowiedni dobór potrzebnego sprzętu. Trekkingowe wyprawy bywają bardzo długie i wymagające, dlatego warto zadbać o maksymalny komfort jazdy. W tym celu należy wybrać odpowiedni rodzaj, wielkość i wysokość ramy, profesjonalne siodełko czy rogi pozwalające na zmianę pozycji rąk w czasie jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *