Trekking – modny sport

Zabierasz plecak z porządnym wyposażeniem, kilka warstw wodoodpornych i wiatroszczelnych ubrań oraz buty do zadań specjalnych i ruszasz na szlak. Trekking górski, czyli forma pośrednia między wspinaczką a pieszą wędrówką, cieszy się coraz większą popularnością.

Marzysz o aktywnym wypoczynku w miejscu, w którym nie można się nudzić? Z pewnością przypadnie ci do gustu forma aktywności, którą pokochali spragnieni wrażeń z całego świata!

Zaczęło się w Afryce

Wędrowanie, czyli pokonywanie pieszo sporych odległości w terenie, należy do najbardziej naturalnych dla człowieka form aktywności fizycznej. Ludzie od lat przemieszczają się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu tego, co jest im niezbędne do życia – wody, pokarmu czy bezpieczeństwa. Nawet wiele wieków temu wędrowcy napotykali na swojej drodze różnego rodzaju przeszkody w postaci problematycznego ukształtowania terenu. Nie mogli jednak wiedzieć, że w dalekiej przyszłości ktoś nie tylko nazwie taką formę wędrówki, ale wręcz będzie chciał ją uprawiać jako sport dla przyjemności. Nazwa trekking pochodzi od słowa trek, które funkcjonuje w języku jednego z plemion afrykańskich, które specjalizowało się w podbijaniu nowych ziem również w terenach górskich. Nazwa ta szybko rozprzestrzeniła się na inne rejony świata. Zaczęli jej używać nawet himalaiści. Trekking ma wiele rodzajów zależnych od ukształtowania terenu, po którym się poruszamy, jednak zawsze towarzyszy mu pewien stopień trudności. To, co niegdyś można było uznać za przeszkody, dziś wybierane jest celowo przez tych, którzy mają nadzieję wspiąć się na szczyt własnych możliwości.

trekking

Spragnieni turystycznych wrażeń

Niezależnie od tego, czy wybieramy się w Karkonosze czy w Alpy, trekking może być ogromnym źródłem satysfakcji. Wędrowanie górskimi szlakami to przecież nie tylko świetna okazja do kontemplacji i refleksji, co w dobie szybko rozprzestrzeniającej się mody na slow life, staje się niezwykle atrakcyjne, ale także szansa na pokonanie własnych lęków czy zdobycie kolejnego szczytu własnych możliwości. Trekking to nowa moda, która podbija serca kolejnych fanów ze względu na ilość doznań, jakie nam oferuje. Leżenie pod palmą zdecydowanie przestaje nam wystarczać, szczególnie że już po kilku godzinach zaczyna nas nudzić i uwierać. Uprawiając trekking, nie mamy szans na nudę czy poczucie zmarnowanego czasu. Wędrówka po szlaku dostarczy nam takiej ilości wrażeń, o jakiej marzymy.

Trekking

Aktywnie na urlopie

Dlaczego jeszcze trekking stał się nową modą? Ogromny wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że coraz częściej wybieramy aktywne formy wypoczynku. Na co dzień ćwiczymy na siłowniach, biegamy w terenie i chodzimy na basen, dlatego tym bardziej trudno byłoby przeżyć wakacje bez ruchu. Zwiedzanie miast czy odpoczynek na plaży może być oczywiście bardzo relaksujący, jednak w żaden sposób nie zaspokoi potrzeb osób uzależnionych od treningowych endorfin, adrenaliny czy przekraczania granic własnych możliwości. Trekking to też fantastyczny pomysł na weekend czy krótki wyjazd majówkowy. Można go uprawiać praktycznie wszędzie, również w polskich górach, których mamy pod dostatkiem. Możliwość spędzenia wolnego czasu w aktywny sposób wraz z całą rodziną lub grupą przyjaciół jest absolutnie rewelacyjna, dlatego sięgają po nią coraz częściej osoby z różnych stron świata.

trekking-aktywny urlop

Trekking to sport dla tych, którzy nie boją się wyzwań i z chęcią pokonują spore odległości pieszo. Jeśli jeszcze nie próbowałeś – skieruj się na niższe szczyty, by sprawdzić swoją determinację i kondycję. Możliwość podnoszenia sobie poprzeczki coraz wyżej i wyżej (wraz z wysokościami zdobywanych szczytów) jest naprawdę uzależniająca! Nie dziwi więc, że trekking to nowa moda wśród osób lubiących aktywny styl życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *