Buty Nike z Gore-tex

buty nike z gore-tex

Technologia Gore-Tex to gratka dla wszystkich marek obuwniczych, w tym szczególnie dla brandów sportowych. Połączenie sportowego designu oraz ponadprzeciętnej wygody z funkcjonalnością przełomowego odkrycia, jakim bez wątpienia jest membrana Gore-Tex, to sprzedażowy strzał w dziesiątkę. Doskonale wie o tym jedna z najpopularniejszych firm produkujących odzież i obuwie sportowe na świecie, czyli Nike. Przedstawiamy modele Nike, które wykorzystują cudowne właściwości Gore-texu.

Nike Rongbuk Mid Gore-tex

To jeden z najlepszych, dostępnych na rynku modeli butów trekkingowych. Jego fenomen tkwi właśnie w zestawieniu kilku niezbędnych do pokonywania kilometrów na szlaku funkcji. Z butów sportowych zyskał on charakterystyczny kształt zbliżony do klasycznych sneakerów za kostkę. Podeszwa jest natomiast inspirowana najefektywniejszymi butami trekkingowymi. Oparta jest na solidnym bieżniku, który zapewnia ponadprzeciętną przyczepność na każdym typie podłoża. Nie mogłoby jednak być mowy o pełnej funkcjonalności, gdyby nie fakt, że projektanci Nike wykorzystali w tym przypadku Gore-tex. Jak wiadomo buty, w których chodzimy po górach powinny być wodoodporne. Na wysokościach może nas przecież zaskoczyć każda pogoda. Cholewka Nike Rongbuk poza tym, że nie przepuszcza wody z zewnątrz, odprowadza wilgoć wytworzoną wewnątrz buta. Dzięki temu nawet podczas długiej, intensywnej wędrówki twoje stopy pozostają suche i odpowiednio zabezpieczone. To zdecydowanie przełom w dziedzinie butów trekkingowych.

Nike Zoom WildHorse III

Technologia Gore-tex wykorzystywana jest z powodzeniem w różnych działach butów sportowych, ponieważ jej właściwości potrzebne są zarówno przy chodzeniu, jak i przy uprawianiu innych dyscyplin na zewnątrz. Kolejnym modelem Nike z zastosowaniem Gore-texu są buty Nike Zoom WildHorse III, które przeznaczone są do biegania. Projektant zadbał w tym wypadku o optymalną elastyczność cholewki i podeszwy, dzięki czemu buty umożliwiają pełną swobodę ruchów. Na podeszwie również wykorzystano bardzo mocny bieżnik, który odpowiada za trakcję na różnego typu nawierzchniach. Buty te poradzą sobie również rewelacyjnie podczas opadów deszczu. Jednak ich prawdziwa siła tkwi w tym, czego próżno szukać w tradycyjnych biegówkach z siateczki czy materiału Flyknit. Dzięki membranie Gore-tex są one odporne na wchłanianie wilgoci z zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że są nieprzewiewne. Wręcz przeciwnie! Oregoński koncern, stosując w Nike Zoom WildHorse III Gore-tex, zapewnił użytkownikom tych biegówek optymalną oddychalność buta, niezbędną do komfortowego treningu.

Te dwa przykłady dowodzą, że zastosowanie technologii Gore-tex w butach sportowych ma sens. Najwyraźniej jednak Nike dopiero się rozkręca. Jakie będą jej następne modele butów z membraną o cudownych właściwościach? Okaże się w niedalekiej przyszłości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *