Czy można kupić dobre buty trekkingowe przez internet?

buty brązowe

Kupno dobrych butów trekkingowych to niezwykle trudne zadanie, ale tylko dla tych, którzy potrzebują ich na wyjście w góry. Wymagające podłoże i warunki atmosferyczne to tylko niektóre z problemów, jakie możemy tam napotkać. Kluczową sprawą jest przecież odpowiedni dobór rozmiaru. Czy można więc tak poważnego zakupu dokonać przez Internet?

Kuszące rabaty

buty trekkingowe timberland
źródło sklep.sizeer.com

Nie ma co ukrywać, że sprzedaż ubrań i obuwia w znacznym stopniu przeniosła się w ostatnim czasie do Internetu. Zakupy bez tłumów i nieprzyjemnego, klimatyzowanego powietrza w galeriach handlowych jeszcze do niedawna były marzeniem wielu, szczególnie panów. Dziś oferta sklepów internetowych jest nie tylko coraz bogatsza, ale też coraz bardziej atrakcyjna. Nie mamy czasu, by śledzić promocje w sklepach stacjonarnych, chyba że zostajemy zasypywani smsami z powodu posiadania karty stałego klienta, ale rabaty w sklepach internetowych przychodzą do nas same, wystarczy, że otworzymy przeglądarkę. Trzeba przyznać, że takie kupowanie jest nie tylko wygodne, ale też bardzo korzystne i nic w tym dziwnego, że decydujemy się na to coraz częściej. Problemy zaczynają się wtedy, gdy nie chodzi o zakup szalika, ale czegoś, co ma nam posłużyć na lata i sprostać trudnym warunkom zewnętrznym. Jedną z takich rzeczy są bez wątpienia buty trekkingowe, które zakładamy podczas górskich wędrówek. Jak nie wpaść w pułapkę? I czy w ogóle można pozwolić sobie na kupienie ich przy pomocy kliknięcia?

Jak wybrać dobre buty trekkingowe przez Internet

buty trekkingowe timberland 6in
źródło sklep.sizeer.com

Jeśli tylko znajdziesz bardzo korzystną ofertę albo zwyczajnie nie masz czasu na chodzenie po sklepach albo bardzo tego nie lubisz, to sklep Internetowy może uratować się przed wyprawą. Wybranie w ofertach online dobrych butów trekkingowych nie jest niemożliwe! W końcu to te same produkty, które znajdziemy na pułkach sklepowych, z jednym zastrzeżeniem – nie przymierzymy ich, by mieć pewność, że to słuszny wybór. Rozsądnie więc będzie zastosować się do kilku przydatnych porad.

Czytaj opisy i opinie klientów

buty trekkingowe timberland 6 inch czarne
źródło sklep.sizeer.com

To ogromna zaleta sklepów internetowych! W sklepie stacjonarnym możesz niechcący ulec sztuczkom zręcznego sprzedawcy i dokonać niesłusznego wyboru. W Internecie poza opisem umieszczonym przez markę, znajdziesz opinie klientów. To one powinny mieć największe znaczenie przy wyborze dobrych butów trekkingowych. Im więcej ich jest, tym lepiej. To też rada dla posiadaczy butów – pisanie opinii nie zajmuje za wiele czasu, a może pomóc innym w podjęciu dobrej decyzji.

Znaj wymiar nie rozmiar

Rozmiarówka to z kolei największy problem przy każdych zakupach internetowych, dlatego najważniejsze jest by znać swoje wymiary. Uwaga: nie rozmiary! Rozmiar rozmiarowi nierówny, ale wymiar musi się zgadzać. Na przyszłość warto spisać swój obwód klatki piersiowej, długość rękawa, nogawki, obwód bioder, a w tym przypadku konieczna będzie długość i szerokość wkładki do butów! Sklepy internetowe powinny umieszczać na swoich stronach tabelę rozmiarów, która posłuży ci za wzór przy wyborze. Nie powinno być wtedy problemu ze zwrotem, ale jednak…

buty trekkingowe timberland 6 inch białe 2
źródło sklep.sizeer.com

Nie pomijaj regulaminów!

Co robisz, gdy na ekranie wyświetla ci się komunikat: akceptuję regulamin? 9 na 10 przypadków z pewnością odpowie, że klika i akceptuje bez przeczytania. To duży błąd przy dokonywaniu tak ważnych zakupów przez Internet. Upewnij się 3 razy, na jakich zasadach można dokonać w danym sklepie wymiany lub zwrotu towaru. Może cię to uratować przed późniejszymi problemami.

Dobre buty trekkingowe – obowiązkowy element garderoby każdego, kto kocha góry. Można je kupić przez Internet z zachowaniem szczególnej ostrożności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *