Technologie Gore-Tex w butach na wiosnę

brązowe buty na wiosnę

Każdy miłośnik aktywnego trybu życia zna Gore-Tex i na pewno w swojej garderobie posiada ubrania bazujące na tej wyjątkowej technologii. Wodoszczelna membrana sprawdza się przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym, gdy musimy w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jednak grono producentów wykorzystuje ją również w swoich wiosennych kolekcjach.

Czym jest membrana Gore-Tex?

Gore-Tex to innowacyjne rozwiązanie technologiczne opracowane przez przedsiębiorstwo W.L. Gore & Associates. Technologia amerykańskiej firmy stanowi jej znak towarowy. Z produkty korzystają najpopularniejsze na świecie marki odzieżowej. Zadaniem zaawansowanej technologicznie tkaniny jest ochrona przed wodą i wiatrem przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej oddychalności ubrań. Gore-Tex znajduje zastosowanie w kurtkach, spodniach, butach oraz w wielu innych produktach dedykowanych przede wszystkim osobom podejmującym się intensywnego wysiłku fizycznego w trudnych warunkach pogodowych. Ubrania z membraną Gore-Tex najchętniej wybierają entuzjaści wspinaczki, żeglarstwa, narciarstwa czy kolarstwa górskiego. Ponadto ubrania z Gore-Tex są wykorzystywane też przez pracowników służb mundurowych, takich jak policja lub straż pożarna. Tkaniny Gore-Tex gwarantują ochronę przed opadami atmosferycznymi, zimnem i wiatrem oraz umożliwiają odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz materiału.

Gore-Tex w wiosennych butach dla biegaczy

Na przestrzeni lat firma W.L. Gore & Associates opracowała wiele różnych rodzajów membrany Gore-Tex, znajdując dla niej różnorodne zastosowania. Choć większość zna tę niebanalną tkaninę z zimowych ubrań dla sportowców, nie brakuje jej też w produktach przeznaczonych na nieco cieplejsze dni. Jeśli chodzi o technologie Gore-Tex w butach na wiosnę, najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w tej kategorii produktów jest technologie Gore-Tex Extended Comfort Footwear. Rozwiązanie to powstało dla ludzi lubiących intensywną aktywność fizyczną w sezonie wiosennym. Producenci najczęściej stosują tę technologię w butach z niskim profilem cholewki. Obuwie takie służy do letniego hikingu. Z powodzeniem można je też używać do biegania lub szybkich i dynamicznych podejść. Czym różni się się Gore-Tex Extended Comfort Footwear od standardowej membrany firmy W.L. Gore & Associates? W tym przypadku projektanci nie stosują warstwy odpowiedzialnej za izolację termiczną. Dzięki temu stopa zyskuje optymalne warunki, które nie doprowadzają do nadmiernej potliwości. Pot jest bardzo sprawnie odprowadzany na zewnątrz materiału, a but charakteryzuje się maksymalną cyrkulacją powietrza. Oczywiście buty nadal są wodoszczelne, przez co można z nich korzystać w nieco trudniejszych warunkach terenowych, czyli w obszarach, gdzie na przykład nie brakuje kałuż. Jeśli jesteś wymagającym sportowcem, dla którego komfort treningu ma znaczenie, buty z membraną Gore-Tex będą idealnym rozwiązaniem dla ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *